0 به 5,000,000

نتیجه : 0 مورد نمایش نتایج
نتایج جستجوی شما

مهاجرت به ترکیه

ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد، چرا که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا قرار دارد و در طول تاریخ همواره به عنوان یک پل ارتباطی بین دو قاره اروپا و آسیا عمل کرده است. ترکیه از نظر قلمرو و مساحت در بین کشورهای بزرگ منطقه قرار دارد. این کشور از شمال با دریای سیاه، در شمال شرقی با جورجیا و ارمنستان،‌ از شرق با جمهوری آذربایجان و ایران، از جنوب شرقی با عراق و سوریه،‌ در جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و در شمال توسط یونان و بلغارستان محدود می شود. ازمیر به عنوان عروس شهرهای ترکیه و سومین شهر بزرگ ترکیه، با طبیعت بی نظیر و دریای فیروزه ای به همراه شادترین مردم و اروپایی ترین شهر ترکیه به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت به ترکیه مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. پایتخت ترکیه شهر آنکارا و بزرگترین شهر و بندر آن استانبول است.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور ترکیه است. این شیوه علاوه بر سود حاصل از تبدیل سرمایه ریالی به ارزی و افزایش سالیانه قیمت ارز در کشور و همچنین سود سالیانه افزایش قیمت ملک در ترکیه که با توجه به موقعیت مکانی و سازنده پروژه بین 20 تا 35 درصد سالیانه می باشد، بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته و یکی از جذابترین و توجیه پذیرترین روش های مهاجرت به ترکیه است. در کشور ترکیه سازندگان زیر نظر دولت و یک بانک اقدام به شروع ساخت و ساز می کنند، به اینصورت که بانک عامل کل مبلغ لازم برای ساخت پروژه بعلاوه میزان افزایش قیمت مصالح به صورت سالیانه را از سازنده دریافت می کند و سازنده در هر مرحله با ارائه فاکتور به بانک، مبلغ آن را دریافت می نماید. در واقع بانک به عنوان تضمین کننده ساخت و اتمام پروژه توسط سازنده عمل می کند و در نهایت اگر سازنده توان ساخت پروژه را نداشته باشد، خود بانک اقدام به اتمام پروژه یا باز پرداخت پول به مشتریان می نماید. لازم به ذکر است که موارد ذکر شده مربوط به سازندگان معتبری است که شرکت مای آفیس صرفا با این شرکت ها همکاری می نماید.

این روش به 2 بخش تقسیم می شود که به شرح زیر می باشد. حالت 1: اگر مجموع املاک خریداری شده شما به ارزش 250 هزرا دلار آمریکا باشد، شهروندی ترکیه به شما اعطا می شود و ظرف 70 روز کاری برای شما و خانواده محترم پاسپورت کشور ترکیه صادر می شود، که این املاک تا سه سال امکان فروش کامل را ندارند و در صورت فروش باید املاکی در همان قیمت جایگزین آن ها شوند. حالت 2: با خرید ملک با هر قیمتی، به شما اقامت سرمایه گذاری اعطا می شود، که می توان پس از گذشت 5 سال اقدام به اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت ترکیه نمود.

شرکت مای آفیس طی 18 سال سابقه فعالیت در حوزه سرمایه گذاری و املاک ترکیه موفق به دریافت نمایندگی و ثبت قرارداد همکاری با بزرگترین و معتبرترین سازندگان کشور ترکیه شده است. همچنین کارشناسان شرکت مای آفیس در تمامی مراحل انتخاب پروژه مناسب به منظور اخذ شهروندی و یا اقامت سرمایه گذاری، نوشتن قرارداد، نوتر کردن قرارداد، هماهنگی های لازم با سازنده برای اقساط پروژه با شما همراه خواهند بود.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

کشور ترکیه محل امنی برای دانشجویان بین المللی فارغ از سن و جنسیت هست و شاید همین امر باعث رشد و افزایش نرخ سالانه حضور دانشجویان بین المللی در این کشور شده است. با توجه به آخرین آمار از سال 2020 بالای 150 هزار دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه مشغول به تحصیل هستند. شما با تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور، از فرصت اقامت قابل تمدید بهره مند شده و بعد از 5 سال می توانید برای اخذ شهروندی این کشور اقدام نمایید. همچنین تمامی دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکتری حق انجام کار پاره وقت را دارند.

متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل باید در اولین مرحله نسبت به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. افرادی که قصد ورود به دانشگاه های ترک زبان را دارند، باید مدرکی مبنی بر گذراندن آزمون Yos ارائه نمایند. این مدرک برای دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی فعالیت دارند Sat نام دارد. امکان دریافت بورس تحصیلی نیز در ترکیه وجود دارد که با توجه به رزومه تحصیلی فرد قابل اعطا می باشد. میانگین نمرات مقاطع تحصیلی قبلی و تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی از موارد مهم در اخذ بورس تحصیلی به حساب می آیند.

لازم به ذکر است که دانشگاه های ترکیه از اعتبار بین المللی بالا در کنار شهریه بسیار پایین برخوردارند که همین امر موجب شده هر ساله بسیاری از دانشجویان از کشورهایی نظیر آلمان، اسپانیا، استرالیا، چین و آمریکا به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از روش های دریافت اقامت ترکیه، کار در این کشور است. متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق کار در ابتدا باید بدانند با توجه به اینکه زبان رسمی مردم ترکیه، ترکی استانبولی می باشد تسلط به زبان ترکی استانبولی از جمله پیش نیازهای اصلی برای استخدام توسط کارفرمایان ترک می باشد. کلیه متقاضیان کار در ترکیه نیاز به دریافت مجوز کاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی (MLSS) این کشور دارند. البته شایان ذکر است در اولین مرحله شخص متقاضی باید مراحل جستجوی شغل و مصاحبه را با موفقیت گذرانده و با یک کارفرمای ترک به توافق رسیده باشد. همزمان با دریافت مجوز کاری شخص، مدارک از سوی کارفرما نیز باید به اداره کار تحویل گردد. در این حالت ابتدا به فرد اقامت یک ساله اعطا می گردد که در صورت تمدید قرارداد کاری توسط کارفرما، مدت اقامت نیز تمدید می گردد.

مراحل دریافت اقامت ترکیه

این مراحل با توجه به روش انتخابی شما برای اقامت متفاوت می باشد ولی در این بخش مراحل کلی دریافت اقامت کشور ترکیه و مدارک لازم برای این کار ذکر می شود.

در ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم تمامی مدارک هویتی و تحصیلی و سوابق کاری خود را در ایران ترجمه و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه نمایید، چراکه انجام این امور در ایران با هزینه بسیار پایین تری قابل انجام می باشد. پس اینکه شما به کشور ترکیه وارد شدید، نیاز به اجاره یک محل برای زندگی، خرید سیم کارت و سپس افتتاح حساب دارید. سپس مدارک لازم در وب سایت اداره مهاجرت بارگذاری و یک وقت مصاحبه برای شما اخذ می شود. مدارک لازم برای این کار به شرح زیر می باشد: 1. فیش پول خاک حدودا 700 لیر 2. فیش کیملیک حدودا 120 لیر 3. پول نوتر حدودا 200 لیر 4. هزینه بیمه بستگی به سن افراد بین 200 تا 500 لیر و 5. 4قطعه عکس بیومتریک. بعد از تهیه این مدارک و ارسال به اداره مهاجرت یک وقت مصاحبه برای شخص تعیین می شود و در روز مصاحبه با مدارک کامل به اداره مهاجرت مراجعه و اقامت خود را دریافت می کند. کارت اقامت بعد از یک هفته از طریق پست به آدرس شما ارسال می شود و تحویل شخص شما داده می شود.

لازم به ذکر است کارشناسان شرکت مای آفیس تمامی مراحل جمع آوری مدارک ، ارسال و تعیین وقت را انجام داده و در روز مصاحبه نیز همراه شما خواهند بود و در هیچ یک از این مراحل شما تنها نخواهید بود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست ها

error: